Tauragės „Aušros“ progimnazija

Tauragės „Aušros“ progimnazija
Atnaujinta: 2020-10-21

Aušros progimnazijos moksleiviams tradicinės fizinio ugdymo pamokos pakeistos į kinezinterapines mankštas.
Kineziterapinių mankštų metų stiprinamos įvairios raumenų grupės, didinama ištvermė, gerinama pusiausvyra ir laikysena.


Teatras - gyvenimas.

Teatro terapijos užsiėmimų metu su režisiere L. Žilinskiene Aušros progimnazijos mokiniai mokėsi išreikšti save, bendrauti su klasės draugais, su kuriais nenori arba bijo bendrauti, nusiimti kaukes, kurias užsideda prieš visuomene.
Šiuolaikinio jaunimo viena didžiausių baimių yra būti savimi, todėl dažnai yra užsidedamos kaukės - kietuolio, aukos, šmaikštuolio ir dar daugelis kitų. Teatro terapijos užsiėmimai leidžia išlaisvinti ir parodyti tikrąjį AŠ.


Kartu mokytis yra smagiau!
Aušros progimnazijos pradinukai šiandien mokėsi, kaip taisyklingai prižiūrėti savo dantukus. O pasimokę ir dainelę apie dantukus sudainavome.


„Aušros“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai žino, kokie yra sveiki užkandžiai ir su malonumu juos valgo! O fizinio aktyvumo lygio šiems vaikams pavydėtų kiekvienas.

Mes kartu esame laimingi, stiprūs ir sveiki


Aušros progimnazija paminėjo Pasaulinę AIDS dieną sudalyvaudami ,,AIDS- GERIAU ŽINOTI 19” protmūšyje.

Smagiai praleistas laikas ✔️
Patikrintos žinios ✔️
Išgirsta naujų dalykų ✔️

Kovokine prieš AIDS, o ne prieš žmones su AIDS!


Visuomenės sveikatos specialistė Deimantė Rimgailaitė Aušros progimnazijos, 1-4 kl. moksleiviams skaitė paskaitą apie kibernetinę priklausomybę. Susitikimo tikslas buvo parodyti, kad visi išmanieji įrenginiai bei internetas palengvino mūsų kasdienybę, bet ir sudarė puikias sąlygas įvairiems sveikatos sutrikimams atsirasti. Kenčia mūsų laikysena, akys, pojūčiai, psichinė sveikata bei socialiniai įgūdžiai, mes nebemokame bendrauti vieni su kitais. Mes dažnai ryšį su šeima, draugais, iškeičiame į internetinį ryšį. Vaikai taip pat pasinerdami į įvairius žaidimus bei iššūkius sukelia pavojų savo bei aplinkinių sveikatai. Mokiniams buvo akcentuojama, kad bet kuris žaidimas ar iššūkis, kuris verčia rizikuoti savo sveikata ar gyvybe yra netinkamas. Buvo pabrėžiama, kad negalima pasitikėti žmonėmis iš internetinės erdvės, taip pat keldami nuotraukas ar filmuotą medžiagą, visada pagalvokite, ką norite pasakyti šiuo įrašu.

Kibernetinėje erdvėje tyko daugybė pavojų, o savo atžalas galime apsaugoti tik kalbėdami su jais ir ieškodami būdų, kaip internetą pakeisti į aktyvesnę ir sveikesnę veiklą.


Aušros progimnazijos 7 kl. mokiniai noriai mokosi teikti pirmąją pagalbą. Mokiniai visą pamoką nekantravo, kada gi galės išmėginti, išgirstas teorines žinias, praktiškai ant manekeno.
Ir jiems puikiai sekėsi, daugelis gaivindami manekeną surinko 99%. O tai tik parodo, kad mokiniai puikiai supranta dirbtinio gaivinimo principus.


Vienas iš dažniausiai pasitaikančių vaikų sveikatos sutrikimų – netaisyklinga laikysena, dėl kurios atsiranda nugaros skausmai net jauname amžiuje. Visuomenės sveikatos biuro komanda siekia, kad mokiniai žinotų, kaip taisyklingai reikia stovėti, sėdėti, gulėti, kelti bei nešti daiktus. Paprasti, bet naudingi patarimai taisyklingos laikysenos išsaugojimui gali padėti išvengti nemalonių pasekmių vėlesniame amžiuje. Aušros progimnazijos penktokai aktyviai dalyvavo pamokoje apie taisyklingą laikyseną, uždavė daugybę klausimų bei pasidalino savo sėdėjimo, stovėjimo bei gulėjimo įpročiais. Pamokėlės pabaigoje pasvėrėme mokinių kuprines, kad įsitikintume, ar jos nėra per sunkios. Per sunki ir netinkamai nešiojama kuprinė daro neigiamą įtaką vaiko laikysenai.

Primename:

• Mokinio kuprinė negali sverti daugiau kaip 10 % vaiko kūno svorio;

• Sunkiausi daiktai turi būti dedami į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros;

• Kuprinėje turi būti tik tą dieną reikalingi daiktai;

• Kuprinė turi turėti formą išlaikančią nugarėlę ir pakietintą korpusą;

• Kuprinės diržai turi būti reguliuojami. Diržų plotis 40-45 cm.; • Visada kuprinės diržus reikia užsidėti ant abiejų pečių.


Visuomenės sveikatos biuras skatindamas moksleivių fizinį aktyvumą, ieško naujų būdų, kaip sudominti mūsų jaunąją kartą. Vakar Aušros progimnazijos 8 kl. moksleivės išbandė Kangoo Jumps treniruotę. Merginoms tai buvo nauja, įdomi bei linksma patirtis.

UŽ FIZIŠKAI AKTYVŲ JAUNIMĄ!