Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla

Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla
Atnaujinta: 2024-06-27

Jovarai sportuoja!

Kineziterapinės mankštos su trenere L. Vydmantiene.


Visuomenės sveikatos specialistė Gema Nairanauskaitė kalbėjosi su Jovarų pagrindinės mokyklos 9 kl. moksleiviais apie psichotropines medžiagas ir jų poveikį organizmui.


Teatro terapija Jovarų mokyklos moksleiviams.
Tikslas - išnaudoti mokinių kūrybinį potencialą, nebijoti būti savimi ir bendrauti su kitais laisvai, be jokių vidinių nuostatų.


Fizinio ugdymo pamokos kitaip Jovarų pagrindinės mokyklos antrokams.
Vykdėm estafetes, šokinėjom, bėgiojom, spardėm futbolo kamuolį, mėtėm regbio kamuolį ir dar visokių kitų linksmų veiklų nuveikėm.


Labai svarbu, kad vaikai nuo pat mažumės suprastų, kas yra sveikata, kokie mūsų veiksmai gali ją susilpninti, o kokie sustiprinti. Apie tai šiandien kalbėjo Visuomenės sveikatos specialistė Deimantė Rimgailaitė su Jovarų mokyklos priešmokyklinukais. O kad vaikams būtų įdomu, visada reikia išbandyti įvairius mokymo metodus. Tai šiandien ir buvo padaryta! Specialistė apie sveikatą pasirinko kalbėti per šokį, dainą ir žaidimus.
Rezultatas: gera nuotaika, daug juoko, fizinio aktyvumo bomba ir suprasta informacija.


Šiais metais Jovarų pagrindinės mokyklos priešmokyklinės ugdymo grupės vykdo projektą „Linksmai judu metų ratu“. Prie vykdomo projekto prisijungė ir Tarailių progimnazijos priešmokyklinukai.
Užsiėmimų metu vaikai mėgavosi judėjimo džiaugsmu: darė mankštą ir šoko su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Deimante, keliavo pojūčių takeliu, išdykavo su balionais ir pasigamintais kamuoliukais, išbandė kliūčių ruožą, skanavo obuoliukus.
Gera išdykauti draugų būryje!


Jovarų pagrindinėje mokykloje 7b ir 8 kl. berniukai dalyvavo Donato Grigalio paskaitoje apie paauglio brandos ypatumus. Aktuali tema prikaustė vaikinų dėmesį ir privertė susimąstyti apie jų organizme vykstančius pokyčius.


Kas yra sveika mityba?
Jovarų mokyklos pirmų klasių moksleiviai į šį klausimą jums gali atsakyti.
Tai yra kiekvieną dieną valgomi vaisiai ir daržovės, nepamirštame saikingai valgyti paukštienos, jautienos, žuvies ir SVARBIAUSIA gerti vandens.

Užsiėmimo pabaigoje mokiniai dėliojo mitybos piramidę, spėliojo, kas slepiasi spalvotuose balionėliuose. O kas gi ten? Paslaptis.


Jovarų pagrindinės mokyklos 5b kl. moksleiviai aplankė visuomenės sveikatos biurą. Biuro specialistės mokinius trumpai supažindino su biuro veikla, prevencijos bei profilaktikos priemonių atnešama nauda žmogui bei valstybei.

Sveikatos stiprinimo specialistė Silva Pėčienė pristatė lietuviškai įgarsintą defibriliatorių ir parodė, kaip juo naudotis ištikus nelaimei. Susitikimą specialistės užbaigė surengdamos viktoriną, kurios metu vaikai laimėjo prizų.


Asmens higienos turi laikytis tiek mažas, tiek didelis, o kad asmens higienos įpročiai susiformuotų teisingi, vaikus reikia mokyti nuo pat mažumės. Jovarų pagrindinėje mokykloje visuomenės sveikatos specialistė moksleivius mokė, kaip taisyklingai plauti rankas, kaip prižiūrėti veido, galvos odą, kaip taisyklingai kirpti kojų bei rankų nagus. Paprasti, bet kiekvienam iš mūsų naudingi asmens higienos patarimai, kurie mums padeda apsisaugoti nuo įvairių ligų bei pagerina gyvenimo kokybę. Užsiėmimo pabaigoje, kad mokiniai užfiksuotų gautas žinias, atliko keletą praktinių užduočių.
BŪKIME ŠVARŪS IR SVEIKI!


Skatindami vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą siekiame parodyti, kiek daug ir kokių įvairių yra būdų būti judresniam, aktyvesniam, mobilesniam ir tuo pačiu stabilesniam ir, be abejonės, sveikesniam.
2019 m. spalio 8 d. Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo „Kangoo Jumps“ užsiėmimus Jovarų pagrindinės mokyklos aštuntokams. Juos vedė šokių studijos „Dance Life“ treneris Justas Bareišis.


Tauragės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina projektą „Sveikam gyvenimui sakome –TAIP“, finansuojamą ES lėšomis. Projekto tikslas – formuoti Tauragės rajono gyventojų sveikos gyvensenos vertybines nuostatas ir didinti jų sveikatos raštingumo lygį. Projektas skirtas 2 tikslinėms grupėms: vaikams iki 18 metų ir vyresniems nei 60 metų asmenims.

Įgyvendinant šį projektą, vienas iš prioritetų yra fizinio aktyvumo didinimas. Džiaugiamės, kad Tauragės Jovarų pagrindinėje mokykloje rugsėjo 24 d. organizuotose atraktyvių kliūčių ruožo estafetėse, naudojant pripučiamus batutus, dalyvavo net 245 mokiniai. Ši fizinį aktyvumą skatinanti pramoga puikiai papildė mokykloje vykstančią Europos sporto savaitę ,,Be Active“.

Jovarų pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviai ir smagiai leido laiką bėgdami, šokdami, čiuoždami, lįsdami ir visaip kitaip įveikdami kliūčių ruožą. Iššūkių šiose estafetėje tikrai netrūko, daugiausiai pastangų bei komandinio darbo pareikalavo pilies bokšto siena. Ją įveikti buvo galima tik dirbant petys petin su savo klasės draugais. Sunkiausiais momentais, įveikinėjant bokšto sieną, pagalbą suteikdavo fizinio ugdymo mokytojai K. Norvilas, R. Artimavičienė ir visuomenės sveikatos specialistė D. Rimgailaitė.