Tauragės lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ mažieji mankštinasi ir kruopščiai plauna rankytes

Tauragės lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ mažieji mankštinasi ir kruopščiai plauna rankytes

2016-04-08

Viena iš aktualiausių vaikų sveikatos problemų yra vis mažėjantis fizinis aktyvumas. Nepakankamas fizinis aktyvumas sąlygoja kitus sveikatos sutrikimus: antsvorį, regos sutrikimus (laisvą laiką vaikai leidžia prie televizoriaus, kompiuterio), nepakankamą viso kūno vystymasi. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras. Tai ypač svarbu ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir tobulėja. Jiems būdingas didelis judėjimo poreikis, kuris yra prigimtinis, o ne suvokiamas sąmoningai. Laikoma, kad judėjimas yra pagrindinis biologinis žmogaus raidos veiksnys, skatinantis organizmo vystymąsi.

Siekdama mokyti vaikus taisyklingai sėdėti ir ugdyti jų norą mankštintis Tauragės lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ sveikatos priežiūros specialistė Aurelija Stepaniukaitė balandį organizavo vaikams užsiėmimus „Turiu tiesią nugarytę“, kurie buvo orientuoti į taisyklingą laikyseną, raumenų tempimą ir atsipalaidavimą. Mankštos ir užsiėmimų mažiesiems uždaviniai buvo:

1. Skatinti ir plėtoti vaikų norą pažinti savo kūną;

2. Mokyti sąmoningai sėdėti tiesiai;

3. Parodyti pratimus skirtus nugaros stiprinimui;

4. Supažindinti su netaisyklingos sėdėsenos daroma žala kūnui;

5. Paaiškinti, kodėl būtina kuo dažniau daryti mankštą.

Tauragės lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ visuomenės sveikatos specialistė neapsiriboja fizinio aktyvumo skatinimu ir prisiminė teisingos rankų higienos principus ir svarbą.

Dėl nepakankamos arba netinkamos rankų higienos galima užsikrėsti šiomis infekcinėmis ligomis:

1. Per maistą ir vandenį plintančiomis bakterinėmis ir virusinėmis žarnyno infekcijomis (rotavirusiniu enteritu, norovirusine infekcija, šigelioze, virusiniu hepatitu A ir E).

2. Oro-lašeliniu keliu (kosint, čiaudint) plintančiomis infekcijomis (tuberkulioze, gripu, tymais, meningokokine infekcija, difterija).

3. Kirmėliniais susirgimais (spalinėmis, askaridėmis, toksokaromis).

Užkrečiamųjų ligų prevencijai itin svarbu laikytis pagrindinių higienos taisyklių, tačiau dažniausiai būtent vaikams reikia priminti, kada ir kaip plauti rankas. Rankų plovimo technika yra labai reikšminga, nes ant gerai nuplautų rankų lieka mažiau mikroorganizmų, jie lėčiau dauginasi ir neplinta.

Teisingai rankų higienai palaikyti svarbu rankas nusiplauti kruopščiai: 10–15 sekundžių muiluoti trinamaisiais ir sukamaisiais judesiais, ypač riešus, tarpupirščius, pirštų galiukus ir nagus, nykščius.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija Stepaniukaitė