Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija
Atnaujinta: 2024-05-15

Fizinio aktyvumo užsiėmimai.


Tauragės M. Mažvydo priešmokyklinės grupės PUG D mokiniais kalbėjome apie sveikatai palankią mitybą. Išnagrinėjome maisto pasirinkimo piramidės rekomendacijas, jog kasdien valgant įvairų maistą gausime visas reikalingas maisto medžiagas, o tuo pačiu mūsų organizmui svarbų ir reikiamą energijos kiekį. Sužinojome pagrindinius sveikos mitybos principus: *saikingumas; *įvairumas; *subalansuotumas.


Labai svarbu nuo pat mažumės vaiką mokyti taisyklingos burnos higienos.


Teatro terapija.Vaikai atliko įvairius pratimus taip pat pabandė vaidybines situacijas, kuriomis ugdoma saviraiška, lavinama vaizduotė ir drąsa. Smagiai improvizavo „čia ir dabar".


Tabakas kelia grėsmę mums visiems.

Todėl visuomenė supažindinama su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija Visuomenės sveikatos specialistė Gema Nairanauskaitė supažindino Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos 5 - okus apie įvairiapusę žalą sveikatai. Nėra nežalingo rūkymo būdo, todėl net ir pakeitęs įprastas tabako cigaretes cigaru, pypke, kaljanu ar elektronine cigarete, neišvengsi su rūkymu susijusios rizikos sveikatai. Taip pat buvo kalbėta kas yra narkotikai? Daugelis iš mūsų į šį klausimą galėtų atsakyti vienodai – narkotikai tai ir malonumas, ir mirtis. Aptarė įvairias tarp jaunimo madingas ir vis populiarėjančias narkotikų rūšis, jų poveikį, kaip atpažinti narkomaną bei apie narkotikų testus, kurių pagalba galima nustatyti ar vaikas vartoja narkotines medžiagas.


Tauragės M. Mažvydo progimnazijos penktokai dalyvavo pamokoje "Diena be tabako". Tikslas - ugdyti vaikų kritinį mąstymą apie rūkymą. Pamokos metu mokiniai išklausė pranešimą apie rūkymo problemos aktualumą, išsiaiškino rūkimo keliamą poveikį nėščioms moterims, nerūkantiems asmenims ir pačiam rūkančiajam. Mokiniams taip pat paaiškintas ir elektroninių cigarečių galimas pavojus sveikatai, galimi nelaimingi atsitikimai elektroninei cigaretei sprogus. Diskutuojant mokiniai nusprendė jog renkasi obuolį, o ne cigaretę. Drauge nutarta jog "Kietas esu = sveikai valgau + daugiau judu".


Sausio 27 - sios rytas Tauragės M.Mažvydo progimnazijos 7- 8 klasių mokinimas prasidėjo su visuomenės sveikatos specialiste Egle Arlauskiene pokalbiu "Kaip apsaugoti save ir kitus nuo virusinių susirgimų?"


Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis didėja visoje Lietuvoje, todėl šiandien, sausio 8 d., Tauragės M. Mažvydo moksleiviams skaitėme paskaitą apie šias užkrečiamąsias ligas. Žaidėme žaidimą „gripas ar peršalimas?“, taip patraukliu būdu mokiniai sužinojo, kuo šios ligos skiriasi viena nuo kitos, išklausė rekomendacijų, kaip apsisaugoti nuo užsikrėtimo. Rūpinkimės savo ir aplinkinių sveikata!


Kas yra pomėgis? Tai laisvalaikio užsiėmimas, mėgiamas žmogaus būdas praleisti savo laisvalaikį ir vienas iš neginčytinų psichnės sveikatos stiprinimo būdų.

Sausio 7 d. Tauragės M. Mažvydo progimnazijos aštuntokai apie tai kalbėjosi su Tauragės ekstremalų asociacijos vadovu Vidu Stašaičiu. Ačiū už puikų pavyzdį mokiniams, juos įkvepiant ir motyvuojant rinktis fizinio aktyvumo veiklas. 


Visuomenės sveikatos specialistė, dietistė Ieva Drochnerytė su mokiniais kalbėjo apie maisto produktų etiketes, kodėl svarbu jas skaityti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis maisto produktus.


"Be a hero. Save lives" tokia fraze prasidėjo I - osios pagalbos pamokas, kurias vedė Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos 5 - 7 klasių mokiniams visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Eglė Arlauskienė. Kiekvienos pamokos pradžioje vaikai sužinojo, kad daugiau nei 60 proc. I -ąją pagalbą tenka suteikti artimoje aplinkoje (mamai, tėčiui, broliui, sesei). Mokiniai sužinojo,kokios svarbios yra pirmosios minutės t.y. kas yra "auksinės minutės" ir kaip svarbu kuo greičiau suteikti pirmąją pagalbą. Teorines žinias išbandė praktiškai ant tam skirto suaugusiojo manekeno.


Tauragės M. Mažvydo progimnazijoje gruodžio 3-5 d. aštuntokų komandos dalyvavo protmūšyje „AIDS geriau žinoti 19“, kuris buvo skirtas pasaulinei AIDS dienai paminėti. Protmūšio metu mokiniai varžėsi, kas daugiau atsakys į klausimus apie ŽIV, jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse.


Kiekvienas amžiaus tarpsnių turi tipiškų bruožų, kurie ilgainiui kinta. Tarp vieno ir kito tarpsnio įsiterpia perėjimo fazė. Kai vieni psichikos ypatumai pasidaro nebe tokie reikšmingi, atsiranda kiti, jiems tenka pagrindinis svoris asmenybės struktūroje. Šiame kitimo procese svarbų vaidmenį atlieka vyraujanti vaiko veikla, naujas tos veiklos turinys, nauji santykiai su suaugusiais. Pereinant iš vaikystės į jaunystę tokia fazė vadinama paauglystė. Tauragės visuomenės sveikatos biuras, stiprindamas rajono mokinių psichinę sveikatą, pakvietė lektorių Donatą Grigalį su jaunimu kalbėtis aktualia tema - „Paauglio brandos ypatumai“. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Eglė Arlauskienė.


Įgyvendinant projektą „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“, finansuojamą ES struktūrinių fondų lėšomis, Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pirmos pagalbos raštingumo lygiui gerinti į mokyklas pakvietė Oskarą Medzevičių, VšĮ „Svarbus žingsnis“ vadovą. Lektorius jau ne vienerius metus moko žmones, kaip suteikti pirmąją pagalbą, ir dėsto, ką reikėtų žinoti gaivinant nukentėjusiuosius. Šiuo metu pirmos pagalbos mokymai vyksta Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijoje, 8 kl. mokiniams. Nuo nelaimingų atsitikimų galimybės nėra apsaugotas nei vienas žmogus, todėl pirmosios pagalbos mokymai yra būtini kiekvienam iš mūsų. Net 60 proc. I-ąją pagalbą tenka suteikti artimoje aplinkoje, todėl labai tikėtina, kad tai bus TAVO mama, tėtis, brolis ar sesuo.


Tauragės visuomenės sveikatos biuras, stiprindamas rajono mokinių psichinę sveikatą, pakvietė psichologą Evaldą Karmazą su jaunimu kalbėtis labai aktualia ir daugeliui skaudžia tema - „Nuo patyčių link bendravimo“. Mokiniams buvo pateikta vaizdinė medžiaga, jie atliko įvairias praktines užduotis, diskutavo tema „Kodėl vienos klasės tampa draugiškos, o kitos „kovinės“?“.
Lektorius pateikė pavyzdžių, ką daryti, kai žmogus tyčiojasi iš jūsų, kaip neatsakyti tuo pačiu, kaip reaguoti ir kokie galimi sprendimo būdai.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Eglė Arlauskienė


Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Eglė Arlauskienė 1c kl. mokiniams pravedė pamoką apie dantų priežiūrą. Mokiniai buvo mokomi kaip taisyklingai valytis dantis, kiek minučių turėtų trukti dantų valymas, kaip dažnai keisti dantų šepetėlį, bei kaip taisyklingai naudoti dantų siūlą. Paskaitos metu buvo kalbėta apie liežuvio valymo svarbą, bei ką daryti su dantų šepetėliu po ligos. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai patys rodė kaip taisyklingai valytis dantis. Diskusijų su specialiste metu sužinojo, kiek yra svarbi tinkama mityba ir sveiki įpročiai, kad būtų dantys sveiki.Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija šį rudenį, jau aštuntus metus iš eilės, kviečia ikimokyklinių įstaigų auklėtinius, pradinių klasių moksleivius ir jų šeimas sukurti „Švarių rankų šokį 19“, kuriame atsispindėtų rekomenduojamos rankų plovimo higienos taisyklės ir teisingo kosėjimo etiketo judesiai.

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos 2d klasės mokiniai nusprendė dalyvauti šioje iniciatyvoje ir sukurti savo švarių rankų šokį. Prieš tai vaikai išklausė paskaitą apie rankų higieną, prisiminė, kodėl ir kaip reikia plauti rankas, dalinosi savo žiniomis, atliko praktines užduotis bei įgytas žinias užtvirtino žiūrėdami filmuotą medžiagą ir patys taisyklingai nusiplaudami rankas.