Tauragės r. Jovarų pagrindinės mokyklos Gaurės skyrius

Tauragės r. Jovarų pagrindinės mokyklos Gaurės skyrius
Atnaujinta: 2024-05-31

Išmanieji įrenginiai tiesiogiai veikia mūsų bei mūsų vaikų gyvenimus bei sveikatą. Nesaikingas įrenginių naudojimas veikia mūsų laikyseną, regėjimą, pojūčius, vaizduotę, miegą, bendravimą ir sukelia riziką tiek psichinei, tiek fizinei sveikatai.
Apie išmaniųjų įrenginių daromą žalą organizmui kalbėjo visuomenės sveikatos specialistė Deimantė Rimgailaitė su Gaurės mokyklos pradinukais.

Saikingai naudokime išmaniuosius įrenginius! Ne ilgiau kaip 2 valandas per dieną!


Tai peršalimas ar gripas?
Visuomenės sveikatos specialistės diskusija - žaidimas apie gripą ir peršalimą su Gaurės mokyklos 6 kl. moksleiviais vyko aktyviai: šeštokai dalinosi savo patirtimis, žiniomis įgytomis tiek mokykloje, tiek už jos ribų. Moksleiviams džiaugsmą teikė žaidimo metu teisingai pasirinkti atsakymo variantai.


Tauragės visuomenės sveikatos biuro organizuojami kineziterapiniai užsiėmimai Gaurės mokyklos 6 klasės moksleiviams. Mankštos organizuojamos įgyvendinant projektą ,,Aktyviam gyvenimui sakome - TAIP“, finansuojamą Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo, sporto ministerijos lėšomis.

Artėjančių švenčių proga Gaurės pagrindinės mokyklos bendruomenei padovanojome ,,Raudonų kepuraičių mankštą”.
Sutikime šventes aktyviai.


Žiemą mūsų tyko įvairūs pavojai: šaltis, slidūs kelio paviršiai, netinkamo storio ledas, neapgalvotas elgesys žaidžiant, sukeliantis grėsmę sveikatai ir gyvybei.
Gaurės pradinukai nuo šiandien žinos kaip elgtis įlūžus ledui ar taip nutikus jų draugui, kaip apsisaugoti nuo šalčio ir išvengti traumų, esant slidžiai kelio dangai.


Kangoo Jumps treniruotė.


Gaurės mokyklos moksleiviai išklausė III dalių I-osios pagalbos mokymus, kurių dėka išmoko gaivinimo, kraujo stabdymo, galūnės imobilizavimo principus bei kaip padėti užspringusiam asmeniui.

Tikimės, kad ištikus realiai situacijai, moksleiviai gebės pritaikyti įgytas žinias praktiškai.


Gaurės pagrindinėje mokykloje šiandien buvo paminėta Pasaulinė AIDS diena. Mokiniai savo žinias išbandė ,,AIDS: geriau žinoti 19“ protmūšyje. Sunkūs, bet įdomūs klausimai mokinius skatino dirbti komandoje, o geriausius rezultatus pasiekusios komandos buvo apdovanotos simboliniais prizais ir padėkos raštais. Dėkojame mokyklos bendruomenei už prisidėjimą prie šio renginio organizavimo.

Būkime tolerantiški. Kovokime prieš AIDS, bet ne prieš AIDS sergančius žmones!


Pasaulinė regėjimo diena

,,Akys žmogaus kūno langas, pro kurį siela suranda savo kelią ir mėgaujasi pasaulio grožiu.“ Leonardas da Vinčis

Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 proc. visos informacijos gauname per akis. Akimis mes matome, jaučiame, mylime, kalbame. Regėjimo pagalba mes galime pažinti mus supantį pasaulį, bendrauti, mokytis, grožėtis ir apsisaugoti nuo aplinkoje esančių pavojų.

Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena (šiais metais tai – spalio 10 diena). Šios dienos tikslas – didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus, aklumą, taip pat skatinti rūpintis savo akimis.

Prie Pasaulinės regėjimo dienos minėjimo prisijungė ir Gaurės pagrindinė mokykla. Spalio 10 dieną mokiniai mankštino ne tik rankas, kojas, bet ir akis. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Deimantė Rimgailaitė 1-4 kl. moksleiviams pravedė trumpą pamokėlę apie veiksnius kenkiančius akims, taip pat pateikė keletą paprastų rekomendacijų, kaip rūpintis savo akimis. Diskusijų su specialiste metu vaikai sužinojo, kurie maisto produktai yra naudingi akims, o kurių reiktų vengti.
MATYKIME PASAULĮ RYŠKIAI!


Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro viena iš prioritetinių krypčių - psichinės sveikatos gerinimas. Gaurės pagrindinėje mokykloje pradinių klasių mokiniai prisilietė prie smėlio terapijos teikiamo džiaugsmo. Vaikai užsiėmimo metu ne tik atsipalaidavo, bet ir sukūrė nuostabius darbelius, kuriais papuošė savo klasę.
Nuoširdų ačiū tariame dailės mokytojai Evelinai Norušienei už suorganizuotą įdomų ir naudingą užsiėmimą Gaurės pradinukams.Smagu, kad prie vaikų psichinės sveikatos gerinimo prisideda kūrybingi ir veiklūs mokytojai.

KARTU MES GALIME DAUGIAU!


,,Be Active“ savaitė Gaurės pagrindinėje mokykloje

Gaurės pagrindinės mokyklos mokiniai paskutinę rugsėjo savaitę leido aktyviai. Rytai prasidėdavo mankšta ir bėgimu aplink mokyklą. Rugsėjo 24 d. dieną moksleiviai mokyklos suolus iškeitė į šokius, dainavimą, protų mūšį bei pėsčiųjų žygį.

Žygyje dalyvavo 5-10 kl. Moksleiviai, nužingsniavę maždaug 4 kilometrus, - nuo mokyklos iki buvusio Gaurės dvaro ir atgal. Žygio metu skambėjo ne tik juokas, bet ir lietuviškos dainos iš mokinių lūpų. Buvusio dvaro vietoje moksleiviams mankštą pravedė sveikatos priežiūros specialistė Deimantė Rimgailaitė. Fizinio lavinimo mokytojas Viktoras Šaulys moksleiviams organizavo fizinį aktyvumą skatinančius žaidimus. Sugrįžusių vaikų laukė karšta arbata ir pietūs.