Tauragės rajono Lauksargių pagrindinėje mokykloje vasario 11 dieną vyko akcija „Sužinok ir išmok pasimatuoti kraujo spaudimą“ skirta paminėti ateinančiai Meilės dienai. Visa mokyklos bendruomenė turėjo galimybę „išgirsti savo širdį“ ir prisiminti, jog pirmiausia reikia mylėti save ir tausoti savo sveikatą. Šios akcijos metu buvo diskutuojama kokie yra sveikos gyvensenos komponentai, taip pat kokie yra pagrindiniai širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimo rizikos veiksniai ir kaip jų išvengti, buvo priminta apie VLK prie SAM vykdomą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą, skirtą tiek vyrams, tiek moterims, aptarta kas yra kraujo donorystė ir kuo ji naudinga recipientui. Mokiniai taip pat dalyvavo viktorinoje „Ar aš pažįstu savo širdį?“.
Mylėkite save ir rūpinkitės savo sveikata!
Fizinis aktyvumas yra vienas iš pagrindinių žmogaus sveikos gyvensenos komponentų, kuris teigiamai veikia vaikų, o vėliau - ir suaugusiųjų sveikatą. Visuomenės sveikatos specialistė Raminta Lešinskaitė Tauragės rajono Lauksargių pagrindinės mokyklos 1, 2, 3 ir 4 klasių mokinius bei PUG auklėtinius skatino būti kuo daugiau fiziškai aktyviais. Užsiėmimų metu mokiniai kartu su specialiste atliko akių mankštą, savimasažo pratimus, taip pat mankštino ne tik visą kūną, bet ir lavino koordinaciją dalyvaudami linksmosiose estafetėse. Šios vykusios edukacijos moto: „Mano užduotis būti ir išlikti sveiku – pradėsiu nuo šiandien!”.
Ar tikrai esame saugūs internete?
Išmanieji įrenginiai ir prieiga prie interneto šiomis dienomis tapo neatsiejama kasdienybės dalimi, o vaikai ir paaugliai yra įvardijami kaip vieni pažeidžiamiausių todėl svarbu nepamiršti, kad internetas yra erdvė, kurioje cirkuliuoja pati įvairiausia informacija, o kartu su ja ir įvairios grėsmės, tokios kaip pavojus privatumui, patyčios, asmeninės informacijos paviešinimas, tikimybė būti apgautam. Tad minint Tarptautinę Saugesnio interneto savaitę ir siekiant ugdyti saugaus elgesio internete įpročius 2020 metų vasario 4 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Tauragės rajono Lauksargių pagrindinės mokyklos 5, 6 ir 7 klasių mokiniams šia tema vedė pamokas bei paskatino susimąstyti išgirdus frazę „Neimk saldainių iš nepažįstamų žmonių“, nes ši taisyklė galioja tiek realiame gyvenime, tiek virtualiajame – būk kritiškas ir niekuo aklai nepasitikėk.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Raminta Lešinskaitė
Protmūšis - viktorina ,,AIDS: geriau žinoti 19''.
Kasmet lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena, kuri neaplenkė ir Tauragės rajono Lauksargių pagrindinės mokyklos. Pažymint šią dieną siekiama prisidėti prie didėjančio visuomenės supratimo apie atsparumą antibiotikams bei plėtoti teisingą jų naudojimą. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė supažindino mokyklos bendruomenę su vis didėjančia problema – atsparumu antibiotikams - bei pateikė patarimus, kaip kiekvienas gali prisidėti prie šios pasaulinės grėsmės stabdymo. Renginio dalyviai išbandė savo žinias viktorinoje „Ką aš žinau apie antibiotikus?“, aktyviai įsijungė į žaidimą – užduotį „Surask ir išbrauk žodžius“. Visiems išdalinti lankstinukai, informuojantys apie antimikrobinį atsparumą. Antibiotikai gydo tik bakterijų sukeltas infekcijas – nepadės pasveikti, sergant virusinėmis ligomis, tokiomis kaip peršalimas ar gripas. Neteisingas antibiotikų vartojimas skatina atsparių bakterijų vystymąsi, naikina gerąsias organizmo bakterijas ir sukelia pašalinius reiškinius. Šiandien atsparumas antibiotikams yra viena didžiausių sveikatos grėsmių pasaulyje. Bakterijos, o ne žmonės tampa atsparios antibiotikams. Atradus naujus antibiotikus, atsparumas jiems išliks viena didžiausių grėsmių, jeigu nebus keičiama antibiotikų vartojimo elgsena. Atsakingas antibiotikų vartojimas – tai kiekvieno iš mūsų indėlis į antibiotikų efektyvumo išsaugojimą bei sparčiai plintančio antimikrobinio atsparumo mažinimą. Antibiotikų atsparumo stabdymas – vienas Pasaulio sveikatos organizacijos prioritetų. Ką turi daryti kiekvienas gyventojas? Vartoti tik gydytojų paskirtus antibiotikus; visada suvartoti visą paskirtą dozę net ir tada, kai pasijuto geriau; nevartoti „senesnių“ antibiotikų likučių, nesidalinti antibiotikais su kitais asmenimis; dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, praktikuoti tinkamą maisto ruošimo higieną, skiepytis reikiamu metu.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Raminta Lešinskaitė
Sveikatos priežiūros specialistė Raminta Lešinskaitė Tauragės rajono Lauksargių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus mokė, kaip reikia taisyklingai prižiūrėti savo dantukus. Praktinės užduoties metu, specialistės patariami, vaikai patys mokėsi taisyklingai valyti dantis naudodami dantų muliažus ir vėliau realiai atlikdami dantukų valymą.
Siekiant užtikrinti gerą burnos sveikatą, visi, nepriklausomai nuo amžiaus, turėtų valytis dantis du kartus per dieną, ne trumpiau nei 2 minutes, naudoti tarpdančių siūlą bent kartą per dieną ir reguliariai lankytis pas odontologą burnos higienai ir profilaktiniam patikrinimui.