Naujienos

Tauragės miesto šventė „Tauro ragas“ 2022 m.

2022-06-06

Tauragės visuomenės sveikatos biuro komanda kasmet dalyvauja Tauragės miesto šventėse, kuriose miestiečius pasitinka įvairiomis ir įdomiomis sveikatinimo veiklomis.
Miesto šventėje, visuomenės sveikatos specialistai, viešino biuro vykdomas sveikatinimo veiklas, suteikė žinių apie fizinio aktyvumo, psichoemocinės sveikatos svarbą, sveiką mitybą, aiškino, kaip išsirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus, mokė suteikti pirmąją pagalbą ir kaip rūpintis savo sveikata. Liaudies išmintis byloja, kad roges ruošti reikia vasarą, todėl ir prevencines priemones reikia taikyti, kol sveikatai nepalankūs įpročiai dar neišsikerojo.
Šventės dalyviai galėjo išbandyti girtumą imituojančius akinius, išmatuoti savo reakcijos trukmę ir sudalyvauti „Sveikatos rato“ viktorinoje, kurioje laimėjo sveikatos biuro prizų.
Pirmosios pagalbos žinios gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę. Naudojantis manekenais ir imitacine užspringimo liemene mokėme šventės dalyvius pradinio gaivinimo bei Heimlicho manevro. Taip pat mokėme, kaip stabdyti išorinį kraujavimą naudojant turniketą.
Kaip ir kasmet didelio miestiečių dėmesio sulaukė kūno sudėties analizatorius. Analizatoriaus pagalba galima sužinoti savo kūno sudėtį, tai yra svorį, kūno masės indeksą, kūno riebalų, raumenų, mineralų, baltymų, skysčių, masę bei bazinę medžiagų apykaitą ir rekomenduojamą paros kalorijų kiekį. Šiuos rodmenis pravartu žinoti kiekvienam, nes taip galime sužinoti, kaip keičiasi kūno sudėtis ir rodmenis galima palyginti po kurio laiko atlikus pakartotinį tyrimą. Taip pat analizatoriaus pateiktus rezultatus galima naudoti rekomenduojant fizinį krūvį, specialius pratimus ar mitybos režimą.
Iki susitikimo kituose renginiuose, linkime geriausios sveikatos!