Paskatinimai ir apdovanojimai

Paskatinimai ir apdovanojimai
Atnaujinta: 2022-11-23

Minint Lietuvos medicinos darbuotojų dieną Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas sveikino Tauragės visuomenės sveikatos biuro darbuotojus ir padėkojo visuomenės sveikatos specialistams Karolinai Preikšaitienei ir Mariui Trajanauskui, už sąžiningą, kruopštų ir profesionalų darbą bei atsidavimą savo profesijai.

Vasario 10 d. Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) įteikė „Metų specialisto“ apdovanojimus. Tokią  visuomenės sveikatos specialisto rinkimo ir pagerbimo tradiciją SVSBA puoselėja nuo 2016 metų.

„Net ir praėjusiais metais, kuomet dėl pandemijos negalėjome susitikti gyvai, tai buvo padaryta kiekvienoje Savivaldybėje, padedant merams ar administracijos direktoriams, nuotoliniu būdu. Kiekvienų naujų metų pažymėjimas šia švente mums suteikia puikią galimybę stabtelėti ir dar kartą pamąstyti apie nuveiktus darbus, iniciatyvas ir nugalėtus sunkumus, pasidžiaugti aktyviais, savo profesijai atsidavusiais žmonėmis, kurių dėka buvo pasiekti atitinkami rezultatai. Žinoma, rinkdami „Metų specialistą“, pagalvojame ne tik apie pasiektus rezultatus, bet ir apie visuomenės sveikatos profesijos prasmę apskritai, o ypač dabar, pandemijos laikotarpiu. Pastaruosius metus mes jautėme, kad esame ypač reikalingi, o tuo pačiu ir profesionalūs bei atsakingi. Taip dar labiau save įprasminome, įgijome pasitikėjimą vietos bendruomenėse ir tarp skirtingų sektorių“ – dalinosi mintimis SVSBA pirmininkė ir Klaipėdos miesto VSB vadovė dr. Jūratė Grubliauskienė.

Šiemet iškilmingi specialistų apdovanojimai vyko Raudondvario dvare, pagerbiant  visuomenės sveikatos specialistus, savo darbais reikšmingai prisidėjusius prie visuomenės sveikatos stiprinimo praėjusiais metais.

Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras „Metų specialisto“ apdovanojimą už  kūrybines idėjas, optimizmą ir rezultatyvų indėlį, įgyvendinant ankstyvosios intervencijos programą Tauragės raj. sav., už nuolatinį tobulėjimą pasitelkiant naujausias technologijas, vykdant sveikatos priežiūrą mokykloje, už sveikatai palankios mitybos žinių sklaidą savivaldybės ir regioniniu ir mastu, už drąsą ir iniciatyvą priimant naujus iššūkius, įgyvendinant Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veiklos uždavinius, skiria visuomenės sveikatos specialistei, vykdančiai sveikatos priežiūrą, Ievai Drochnerytei. Didžiuojamės kolegės darbu ir reikšmingu indėliu į rajono gyventojų sveikatos priežiūrą.

„Metų specialisto apdovanojimas sukėlė daug įvairių minčių ir jausmų. Gavusi apdovanojimą pasijutau įvertinta, pastebėta ir pagerbta. Apskritai, dar daug žmonių nežino, koks yra visuomenės sveikatos specialisto darbas. Dažniausiai mus mato su šypsena veide įvairiuose renginiuose ar šventėse, tačiau su kolegomis atliekame daug nematomo ir sunkaus darbo. Man šis apdovanojimas yra būtent už tai. Ypač esant šiai epidemiologinei situacijai turime didžiąją dalį tiek darbo, tiek laisvalaikio laiko skirti darbui, susijusiam su COVID-19 ligos valdymu ugdymo įstaigose.

Šis apdovanojimas yra puikus būdas atkreipti visuomenės dėmesį, kas yra visuomenės sveikata ir visuomenės sveikatos specialistas. Be galo norėčiau, kad visi visuomenės sveikatos specialistai turėtų galimybę būti taip garbingai įvertinti ir apdovanoti. To ir noriu palinkėti kolegoms. O visiems tauragiškiams – ieškoti galimybių rūpintis savo sveikata, o ne pasiteisinimų to nedaryti.

Tariu nuoširdų ačiū direktorei Daivai Genienei, kolegoms bei Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenei už bendrystę, darbą kartu ir pasitikėjimą“, – emocijomis po gauto apdovanojimo dalinosi Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistė Ieva Drochnerytė. 

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas taip pat padėkojo specialistei už iniciatyvas profesinėje veikloje, sveikatai palankios mitybos žinių sklaidą bei svarų indėlį vykdant sveikatos priežiūrą Tauragės rajono mokyklose.

Kovo 4 d. Tauragės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistei, vykdančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, Gemai Nairanauskaitei įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.

„Džiaugiuosi galėdamas padėkoti šiai jaunai specialistei už nenuilstamą energiją profesinėje veikloje bei svarų indėlį, puoselėjant visuomenės sveikatos vertybes Tauragės rajone, ir palinkėti drąsių idėjų, ryžto ir prasmingų darbų, kurie taptų sektinu pavyzdžiu“, - kalbėjo meras D. Kaminskas.Visuomenės sveikatos klausimai pastaraisiais metais tapo ypač aktualūs. Pandemija išryškino sveikatos prevencijos, higienos įpročių, infekcijų valdymo svarbą. Norėdama atkreipti dėmesį į visuomenės sveikatos svarbą ir ja besirūpinančių specialistų darbą Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) jau penktąjį kartą surengė „Metų specialisto“ apdovanojimus.

„Metų specialisto“ rinkimai vyksta net 47 visuomenės sveikatos biuruose. Kandidatus gali siūlyti kiekvieno VSB darbuotojai ir vadovai, o taip pat asociacijos tarybos nariai – svarbu, kad teikimas apdovanojimui būtų motyvuotas. Renkant geriausius metų visuomenės sveikatos specialistus atsižvelgiama į jų veiklą nacionaliniu, regioniniu ar savivaldybės mastu.

„Dėl šiemet susiklosčiusios ekstremalios situacijos negalime organizuoti iškilmingo apdovanojimų renginio, tačiau pati apdovanojimų reikšmė šiemet dar didesnė. Juk savivaldybių visuomenės sveikatos specialistai jau visus metus greta įprastinio rūpinimosi gyventojų sveikata aktyviai talkina ir kovoje su pandemija, tad nusipelnė deramo įvertinimo ir nuoširdžiausių mūsų visų padėkų“  – sako SVSBA Tarybos pirmininkė Neringa Tarvydienė.

„Neabejojame, kad „Metų specialisto“ apdovanojimai naudingi ne tik mūsų biurams, bet ir gyventojams. Juk puikiai dirbantis, motyvuotas visuomenės sveikatos specialistas kuria daugiau pridėtinės vertės vietos bendruomenei. Džiaugiamės, kad konkurencija kasmet auga – vadinasi, ir mūsų specialistai kasmet tobulėja“ –  teigia Asociacijos Tarybos pirmininkė.

Visuomenės sveikatos biurų tikslas – stiprinti pirminę visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybių lygmenyje, skatinti kokybiškų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams, motyvuoti gyventojus aktyviai rūpintis savo sveikata bei ligų prevencija. Visuomenės sveikatos biurų asociacija vienija 47 savivaldybių visuomenės sveikatos biurus.

„Gema nuolat auga profesiniame gyvenime, ieško nepramintų kelių, yra atvira iššūkiams ir išėjimui iš komforto zonos. Getė pasakė, kad stebuklas - tai tikėjimas savimi. Tuomet dažniausiai nutinka ir kitas stebuklas – tavimi patiki kiti. Labiausiai šį apdovanojimą lėmė Gemos papildomos kompetencijos – tapimas Ankstyvosios intervencijos programos vykdytoja ir bazinių savižudybių prevencijos instruktore. Žinoma, ne tik tapimas, bet ir atsakingas šių programų vykdymas, nuolatinis gilinimasis, noras ir gebėjimas padaryti daugiau, nei įpareigoja specialisto pareigybė“ – sveikindama apdovanojamą specialistę kalbėjo  Tauragės visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Genienė.

„Kažkada esu girdėjusi šią citatą „Pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbti“. Šiame darbe būtent taip ir jaučiuosi – dirbu tai, ką beprotiškai mėgstu. Žinoma, kaip ir kiekviename darbe, būna įvairių sunkumų ir išgyvenimų, tačiau o kas sakė, kad gyvenime yra lengva? Šiame darbe reikia ne tik profesionalumo, bet ir atsakomybės, kūrybiškumo, operatyvumo bei begalės kitų savybių. Didžiąją laiko dalį dirbu su vaikais, tad  svarbiausia man – žmogiškumas, empatija kitam.

Noriu padėkoti savo nuostabiam kolektyvui, savo vadovei, kuri kažkada yra pasakiusi, kad tik degantis gali uždegti, ir tai visiška tiesa!“, - su šypsena ir jauduliu kalbėjo apdovanojimą gavusi Gema.

 


2020 m. liepos 15 d. Sveikatos apsaugos ministerija surengė apdovanojimų „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai" įteikimų ceremoniją už darbą suvaldant COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimą.  Padėka už darbą suvaldant koronaviruso infekciją šalyje  buvo išreikšta trims Tauragės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistėms Ievai Drochnerytei, Gemai Nairanauskaitei ir Deimantei Rimgailaitei. Apdovanojimus įteikė LR Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.


2020 m. vasario 26 d. Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija surengė iškilmingą renginį Kauno rotušėje, kuriame buvo apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos visuomenės sveikatos biurų specialistai. Tarp nominantų – ir Tauragės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Karolina Preikšaitienė. Apdovanojimą jai įteikė Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos prezidentė Neringa Tarvydienė.

 


2019 m. gruodžio 18 d. Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalyvavo Mero padėkos vakare, kurio metu buvo įvertintas už darnų kolektyvo indėlį įgyvendinant sveikatingumo politiką rajone.

 


Tauragės rajono savivaldybės mero padėka visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Birutei Einikienei

2017 m. gegužės 3 d. Tauragės miesto Kultūros centre, Medikų dienos proga, Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Birutei Einikienei įteikta Tauragės rajono savivaldybės mero padėka už taurų žmogiškumo ir profesionalumo derinį saugant ir stiprinant mokinių sveikatą.