Naujienos

Kviečia iniciatyva „Švarių rankų šokis 15“

2015-10-05

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) šį rudenį, jau ketvirtus metus iš eilės, kviečia darželinukus, pradinių klasių moksleivius ir šeimas sukurti „Švarių rankų šokį 15“.

Užkrečiamųjų ligų prevencijai itin svarbi higiena. Per nešvarias rankas plinta įvairios virusinės ir bakterinės infekcijos, galinčios sukelti rimtų pavojų sveikatai. Higienos įpročiai formuojasi vaikystėje, todėl ULAC ragina ikimokyklinių įstaigų ir pradinių klasių ugdytinius bei šeimas lavinti asmens higienos įpročius ir kviečia kūrybiškai pažvelgti į švarių rankų svarbą – sukurti originalų šokį. Nuolat kartojami ir nuotaikingai atliekami judesiai didina tikimybę, jog vaikai greičiau įsisavins informaciją ir jos greitai neužmirš. Originaliausio šokio kūrėjų laukia prizai!

Iniciatyva „Švarių rankų šokis“ skirta ugdyti teisingus vaikų rankų higienos įpročius ir į rankų plovimo procesą pažvelgti linksmai.
Taisyklės ugdymo įstaigoms:
Kartu su grupės draugais sukurkite iki 1 min. trukmės šokį, kuriame atsispindėtų rekomenduojami rankų plovimo judesiai (juos rasite aukščiau). Šokį kokybiškai nufilmuokite.
Įrašą įkelkite į interneto svetainę youtube.com ir pavadinkite jį „Švarių rankų šokis 15“
Užpildykite registracijos formą (laisva), nurodykite savo grupę, mokytojo/auklėtojo vardą, pavardę, įstaigos pavadinimą, miestą, el. paštą, pridėkite vaizdo įrašo nuorodą ir ją siųskite el. paštu sokis@ulac.lt iki š. m. lapkričio 13 dienos.

Taisyklės šeimai:
Kartu su šeima sukurkite iki 1 min. trukmės šokį, kuriame atsispindėtų rekomenduojami rankų plovimo judesiai (juos rasite aukščiau). Šokį kokybiškai nufilmuokite.
Įrašą įkelkite į interneto svetainę youtube.com ir pavadinkite jį „Švarių rankų šokis 15“.
Užpildykite registracijos formą (laisva), nurodykite savo miestą, vardą bei pavardę, el. paštą, pridėkite vaizdo įrašo nuorodą, ir ją siųskite el. paštu sokis@ulac.lt iki š. m. lapkričio 13 dienos.

Pasitikrinkite žinias ar mokate taisyklingai plauti rankas.