Straipsniai

Antroji Tauragės visuomenės sveikatos biuro vaikų stovykla „Sveika, vasara“

2023-07-04

Antroji Tauragės visuomenės sveikatos biuro vaikų stovykla „Sveika, vasara“

Sakoma, kad „kartą pabandęs – negali sustoti“, tad taip nutiko ir Tauragės visuomenės sveikatos biuro komandai, kurie paskutiniąją birželio dieną finišavo su savo jau antrąjį kartą organizuojama nemokama vaikų vasaros stovykla „Sveika, vasara“. Stovykla organizuojama siekiant saugoti ir stiprinti Tauragės rajono vaikų sveikatą, derinant formalias paskaitas ir neformalius užsiėmimus, skirtus formuoti sveiką gyvenseną bei gerinti psichikos sveikatą. Šių tikslų įgyvendinimui buvo parengta paraiška vaikų vasaros poilsio programoms Tauragės savivaldybės Švietimo ir sporto skyriui ir gautas dalinis finansavimas.

Mokslo metų pabaigoje daugelio tėvų galvose sukasi klausimas – kokiomis smagiomis ir naudingomis veiklomis užimti vaikus vasaros atostogų metu? Džiaugiamės, kad esame pelnę tėvų pasitikėjimą ir vos tik paskelbus registraciją laisvos vietos akimirksniu buvo užpildytos. Stovykla vyko dviem pamainomis, skirtingoms vaikų amžiaus grupėms. Pirmieji stovyklautojai susirinko birželio 12–16 d., antroji pamaina – birželio 26–30 d. Įvairiose sveikatos ugdymo, fizinio aktyvumo, žmogiškųjų vertybių ir atsinaujinančių išteklių puoselėjimo užsiėmimuose iš viso dalyvavo net 60 vaikų.

Stovykla, kaip ir įprasta, prasidėjo nuo nuotaikingo susipažinimo. Po jo stovyklautojai patys kūrė stovyklos taisykles, kurių pasižadėjo laikytis. Čia netrūko fizinio aktyvumo veiklų – nuo rytinių mankštų, žygių pėsčiomis nuo taško A iki taško B, judriųjų žaidimų.

Vaikai kartu su visuomenės sveikatos biuro specialistais diskutavo ir mokėsi, kaip suteikti pirmąją pagalbą ir saugiai elgtis vasaros atostogų metu gamtoje, prie vandens ir vandenyje. Greta fizinio aktyvumo visuomenės sveikatos biuro specialistai akcentavo ir vieną svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių ‒ sveiką mitybą, kalbėjo apie maisto švaistymo prevenciją, subalansuotą mitybą, cukraus kiekį maisto produktuose ir kūrė bei gamino sveikų užkandžių alternatyvas.

Teigiamų emocijų vaikai pasisėmė stebėdami Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklį „Liūdna linksma pasaka“ bei Tauragės meno mokykloje ne tik susipažino su pagrindinėmis veiklos sritimis – muzika, daile, šokiu ir teatru, bet ir išbandė muzikos instrumentus. Stovykloje vyko ir „Talentų šou“, kurio metu kiekvienas galėjo išlaisvinti savyje besislepiantį dailininką, šokėją, muzikantą, sportininką ar gimnastą.

Viena iš stovyklos dienų buvo skirta supažindinti vaikus su įvairiomis fizinio aktyvumo formomis, tokiomis kaip futbolu, krepšiniu, badmintonu, kyokušin karate kovos menų stiliumi, šiaurietiškuoju ėjimu, virvės sukimu (angl. Rope flow) ir galimybe išbandyti jėgas.

Tauragė siekia tapti Lietuvos miestu, neutraliu klimatui, todėl ir mes nusprendėme prisidėti prie šios iniciatyvos jaunųjų tauragiškių žinių bagažo papildymu. Keliavome į UAB „Tauragės vandenys“, kur vaikai sužinojo vandens kelią iki mūsų čiaupų, taip pat dalyvavo pirmojoje Lietuvoje edukacijoje apie vėjo energetiką – „Vėjo spalva – žalia“, kurios metu statė vėjo jėgaines, tikrino, kurios pagamina daugiau energijos bei iš vėjo jėgainės papėdės žvelgė į įspūdingame aukštyje besisukančius „sparnus“. Pas stovyklautojus svečiavosi UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras“ darbuotojos su vaizdinga edukacija apie atliekų rūšiavimą. Siekiant praktiškai pritaikyti žinias stovyklos dalyviai lankėsi Tauragės STEAM centre. Čia vaikai atliko Keramikos tvenkinio, Draudenių ežero, Jūros upės, Kartų parko tvenkinio ir Beržės upelio vandens tyrimus, aptarė jo savybes ir išsiaiškino, kuris iš atsineštų vandens mėginių yra geriausias. Be to, tvarios maisto gamybos subtilybių sėmėsi „Žaliojo ūkio“ edukacijoje, kur visi drauge gamino pačių susikurtas picas iš pilno grūdo miltų.

Stovyklautojai dalyvavo protų mūšyje sveikatos temomis, užsiėmė atpalaiduojančiomis veiklomis – liejo žvakes, kurios namuose primins apie gerai praleistą laiką stovykloje, taip pat trumpam tapo režisieriais ir kūrė vaizdo filmukus apie sveiką gyvenseną, plaukimo įgūdžius demonstravo Tauragės baseino plaukimo takeliuose bei aktyviai, drąsiai ir ištvermingai praleido šiltą vasaros popietę Taurų nuotykių parke laipiodami medžių viršūnėmis.

Kasdieninis gyvenimas tampa vis pažangesnis, o šių dienų technologijos įgalina vaikus augti bei tobulėti, todėl stovyklautojai noriai išbandė „smegenų treniruotes“, kur Tauragės STEAM centro mechatronikos laboratorijoje mokėsi programavimo gudrybių, o kartu su Tauragės „Robotikos akademijos“ edukatorėmis savo technologines žinias bei įgūdžius gilino konstravime ir programavime, naudodami pačius moderniausius įrankius.

Dėkojame visiems Tauragės visuomenės sveikatos biuro bičiuliams už bendradarbiavimą, už prisidėjimą prie stovyklautojų sveikatos įgūdžių formavimo, sveikatos žinių raštingumo didinimo. Tariame AČIŪ, kad taip žingeidžiai dalyvavote stovykloje „Sveika, vasara“!

 

Tauragės visuomenės sveikatos biuro jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) koordinatorė Raminta Jazdauskė