Tauragės lopšelis-darželis „Žvaigždutė“

Tauragės lopšelis-darželis „Žvaigždutė“

2020 metų lapkričio 4‒6 dienomis Tauragės lopšelio‒darželio „Žvaigždutė“ vaikai dalyvavo sveikatos ugdymo ir mokymo užsiėmimuose „Mikrobų medžioklė“, kurių metu kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Raminta prisiminė rankų plovimo bei čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo taisykles, o žinias įtvirtino atlikdami praktinę veiklą ‒ „Mikrobų baubas – muilas“.
Taip pat vyko pamokos skirtos burnos higienos svarbai. Vaikai sužinojo, kaip reikia taisyklingai prižiūrėti savo dantukus ir patys mokėsi praktiškai valyti dantis su specialistės patarimais, tam naudodami dantų muliažus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą, darželyje Raminta Lešinskaitė


2020 metų spalio 12-15 dienomis Tauragės lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ IUG „Šilelis“, „Pasakėlė“, „Smalsutis“ ir „Lizdelis“ vaikai dalyvavo psichinės sveikatos gerinimo užsiėmimuose ir kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste mokėsi atpažinti, įvardinti ir pavaizduoti skirtingas emocijas ir jausmus bei atliko praktinę užduotį „Kaip aš šiandien jaučiuosi?“.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą, darželyje Raminta Lešinskaitė


2020 m. rugsėjo 14 dienos rytas Tauragės lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ IUG „Pasakėlė“ vaikams prasidėjo fizinį aktyvumą skatinančiomis judriosiomis estafetėmis ir mankšta, kurias vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą darželyje, Raminta Lešinskaitė


Rugsėjo 7 dienos rytas Tauragės lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ IUG „Šilelis“ vaikams prasidėjo fizinį aktyvumą skatinančiomis judriosiomis estafetėmis ir mankšta, kurias vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą darželyje, Raminta Lešinskaitė


Tauragės lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ 2020 m. kovo 9 d. ikimokyklinio ugdymo grupėse „Šilelis“, „Smalsutis“ ir „Lizdelis“ vyko sveikatos ugdymo ir mokymo užsiėmimai, kurių metu visuomenės sveikatos specialistė skatino vaikus vertinti grūdinės kilmės maisto produktus bei formuoti sveikos mitybos įpročius. Vaikai kartu su specialiste diskutavo apie tai, kodėl mūsų organizmui reikalingi grūdinės kilmės maisto produktai, kaip žinoti ir pasirinkti, kad jie būtų kuo sveikatai palankesni ir kaip atskirti, kurie produktai yra „užkerėti“ cukraus, o kurie nėra. Taip pat šių edukacinių pamokėlių metu vaikai patys bandė parinkti ir sudėlioti grūdinės kilmės maisto produktų pasirinkimo piramidę bei atliko duonos degustaciją. Šio užsiėmimo tikslas buvo priminti vaikams apie grūdinių produktų savybes, viso grūdo produktų naudą sveikatai bei skatinti juos valgyti kiekvieną dieną.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą darželyje , Raminta Lešinskaitė.


Tauragės lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ ugdytiniai akciją „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ pradėjo fizinį aktyvumą skatinančiais užsiėmimais. Vasario 10 dieną sveikatos priežiūros specialistė vaikus supažindino su viena iš sveikos gyvensenos dalių – fiziniu aktyvumu. Ikimokyklinio ugdymo grupių „Vyturėlis“, „Lizdelis“ ir „Varpelis“ vaikai kartu su specialiste atliko akių mankštą bei įvairias sportines užduotis, kurių dėka mankštino ne tik visą kūną, bet ir lavino koordinaciją, stiprino darbo komandoje įgūdžius. Fizinis aktyvumas teigiamai veikia vaiko, o vėliau - ir suaugusiojo sveikatą, todėl jis ypač svarbus ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir vystosi.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą darželyje, Raminta Lešinskaitė.